Blog ikona
Blog

Umění na čtyřech kolech: Pagani Huayra

Prohlédnout si zblízka a nafotit druhý model od italského maloseriového výrobce Pagani byl obrovský zážitek. Jsem sice daleko větším příznivcem Zondy, ale i Huayra mi ukázala, proč se Pagani naprosto odlišuje od ostatních automobilek.

Díky focení poznám každé auto úplně do detailu. Zkoumám vyjímečné tvary a detaily, nahlédnu do interiéru i pod kapotu a udělám si tak názor na to, jak je dané auto zpracované a jestli se mi designově líbí.

Před objektiv se mi postavilo několik vozů, které mi braly dech. Například Porsche 918, McLaren P1, Lexus LFA... To všechno jsou auta z té nejvyšší ligy, pyšnící se úžasným designem, tou nejlepší technikou a zároveň vynikajícím zpracováním. Huayra mě i přesto dokázala v něčem překvapit.

V čem totiž Pagani převyšuje naprosto všechny, je smysl pro detail a zpracování, které je ještě více precizní, než u zmíněných aut. Huayru považuji za umělecké dílo. Nemohl jsem se na ni přestat dívat. Málokteré auto ze současnosti vybočuje z řady a oslovuje mě svými detaily. Tady jsem nevěděl, co fotit dřív. Dokázal bych u auta strávit klidně celý den a stále bych objevoval nové zajímavé úhly k focení. Nejvíc mě dostal motorový prostor, kde vyniká přeplňovaný dvanáctiválec od AMG. Jinak je to přehlídka techniky zpracované z těch nejlepších materiálů a tím nejkrásnějším možným způsobem.

Teď už je na čase za mě nechat mluvit fotografie. Přesvědčte se sami, že jde o něco zcela vyjímečného!

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Díky slavnosti Legendy a časopisu Faster za focení.

Nenechte si ujít Faster magazine #47, kde vám tento skvost představujeme.

FOLLOW ME on FacebookInstagram and Flickr.